Doradcy laktacyjni w Fundacji „Macierzanka”

Czasami karmienie piersią nie przychodzi nam instynktownie. Chwilami przysparza trudności, bólu, łez i rozgoryczenia. Pojawiają się momenty zwątpienia i rezygnacji. Zadajemy sobie pytania: czy dobrze postępuję karmiąc dziecko piersią, skąd wiem, że jest najedzone? W momentach, gdy:

  • czujesz niepewność związaną z karmieniem piersią,
  • dziecko jest niespokojne przy piersi,
  • zastanawiasz się czy prawidłowo przybiera na wadze,
  • dostałaś zalecenie od lekarza, w które nie możesz uwierzyć lub
  • masz jakiekolwiek obawy, które chciałabyś skonsultować ze specjalistą od laktacji

Skorzystaj z porad naszych doradców laktacyjnych. Skontaktuj się z nami i umów spotkanie.

Konsultacje z doradcą laktacyjnym

Potrzebujesz wizyty w zakresie laktacji w domu? Wolisz spotkać się w siedzibie Fundacji Macierzanka? Wybierz dla Was dogodną formę! Skontaktuj się z naszymi położnymi i doradcami laktacyjnymi:

Monika Dorenda-Czuchaj – położna, która ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, a także absolwentka naszej pierwszej edycji szkoły rodzenia w Macierzance 🙂 Dobra dusza, która jest z nami od początku. Monika jest także mamą Tosi urodzonej w domu. Ich mleczna droga była usłana różami, które okazały się mieć także kolce. To osobiste i trudne doświadczenie na drodze swojego macierzyństwa Monika przeniosła na chęć poszerzenia swej wiedzy o laktacji. Ukończyła specjalistyczny kurs w Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie i uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL). Krok w krok za Moniką idzie jej doświadczenie, rzetelna wiedza i chęć pomocy mamom i ich dzieciom.

Od stycznia 2017 r. Monika prowadzi cykl nieodpłatnych warsztatów poświęconych karmieniu piersią. Już teraz zapraszamy Was na nasze kręgi laktacyjne. Wspólnie chcemy, by mleczna droga dla Waszych duetów była długa i spokojna. Więcej na temat Moniki dowiecie się na jej stronie: www.poloznamonika.pl.

Agnieszka Kardziejonek – położna, która doświadczyła położnictwa na kontynencie afrykańskim – towarzyszyła kobietom w narodzinach dzieci w Ugandzie. Obserwowała i uczyła się tam także zwyczajów związanych z karmieniem piersią. Zdobyte doświadczenie przekuła na tytuł certyfikowanego doradcy laktacyjnego w Polsce. Łączy pasję związaną z promowaniem karmienia naturalnego z pracą naukową – jest doktorantką PUM.

Spokój Agnieszki, dobra energia, która od niej emanuje jest niezastąpiona w kontaktach z Wami. Ponieważ Agnieszka mieszka na Warszewie, jest najbliżej tych z Was, które mieszkają w północnych dzielnicach Szczecina.