Pierwsza Pomoc Praktycznie – #mikrodotacje

Pierwsza Pomoc Praktycznie – #mikrodotacje

Nasz wniosek Pierwsza Pomoc Praktycznie zyskał pozytywną aprobatę w programie grantowym #Mikrodotacje, więc z radością możemy zaprosić Was na aż dwie edycje warsztatów z pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest niezbędna w wielu sytuacjach życiowych, a umiejętność jej udzielania jest gwarancją zażegnania niebezpieczeństwa.

Niestety wciąż wiele osób nie wie  lub boi się  udzielić prawidłowo pierwszej pomocy. Nabycie tej umiejętności  gwarantuje osobie poszkodowanej udzielenie niezbędnego zabezpieczenia do czasu przyjazdu wykwalifikowanych osób.  Udzielenie pomocy przedmedycznej często decyduje o zdrowiu i życiu poszkodowanego.

Wielu rodziców sygnalizuje potrzebę nauczenia się zasad pierwszej pomocy  opiekując się małymi dziećmi. Tę potrzebę sygnalizują często już przed porodem, a z chwilą narodzenia się dzieci brak kompetencji z zakresu pomocy przedmedycznej powoduje u nich lęk i niepewność w opiece nad dziećmi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób opiekujących się dziećmi, realizujemy zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla rodziców dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym.

Przygotowaliśmy dla Was wygodne dwa terminy:

  • 25. listopada 2019 godzina 12:00 – 14:00
  • 2. grudnia 2019 godzina 16:00 – 18:00

Skupimy się na praktycznym podejściu do pierwszej pomocy. Będą:

🔹Ćwiczenia z BLS AED
🔹Ćwiczenia w postępowaniu przy zadławieniach
🔹Ćwiczenia z układania dziecka w pozycji bezpiecznej
🔹Ćwiczenia z związanie z zabezpieczenie krwawień, podstawowego unieruchamiania złamań, oparzeń
 
Zakończenie – pytania i wnioski
pierwsza pomoc
Warsztat z pierwszej pomocy poprowadzi Natalia Bobak –
ratownik medyczny, dydaktyk medyczny wykładowca pracujący w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, instruktor pierwszej pomocy. Współpracuje z kilkunastoma ośrodkami szkolenia kierowców kat B oraz zawodowych, GOPR. Pracuje w szkołach rodzenia, edukuje przyszłych rodziców. Szkoliła dla jednostek: Policji, Żandarmerii Wojskowej, Wojska Polskiego, urzędach administracji państwowej ośrodkach kultury. Wiele radości sprawia jej szkolenie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Łatwo nawiązuje kontakt z grupą. W wolnym czasie interesuje się muzyką i białym śpiewem, kulinariami i podróżowaniem.
 
Pracujemy kameralnie – na każdym spotkaniu będzie maksymalnie 12. osób.

 

 

 

 

 

Zapisz się już dziś:

 
Wahasz się, czy przyjść na spotkanie?
 
Przeczytaj nasze rekomendacje.
 
 

Nina Kwaśniewska

Miałam to szczęście, że było mi dane urodzić moje dzieci w domu. Promuję karmienie piersią, uważam, że poród może być wydarzeniem pięknym i ubogacającym. I wszędzie o tym mówię! Możecie mnie spotkać w Macierzance, gdzie wspieram Was w karmieniu piersią, towarzyszę w przygotowaniu do porodu, a także później, gdy pomagam w nauce wiązania chust.

Napisz Komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.