Macierzyństwo bez lukru – odc. 3 Poród w krainie ognia i lodu

0
1085

Zapraszamy Was na energetyczne spotkanie z doulą Pauliną Kołtan – Janowską – Polką mieszkającą na Islandii, która opowie nam o porodowych zwyczajach na tej wyspie.

Paulinę poznałam dzięki Alicji Korońskiej, która wykonuje w Macierzance odlewy ciężarnych brzuchów oraz maluje obrazy. Alicja zaaranżowała nam spotkanie, dzwoniąc do mnie wcześniej z informacją, że jest ktoś, kogo muszę koniecznie poznać i z kim będę nadawać na tych samych falach!

Po krótkiej wymianie zdań z Pauliną – wiedziałam, że jest to strzał w dziesiątkę! Byłam absolutnie nienasycona jej opowieścią, czekałam na jej przylot i spokojną rozmowę.

Szansa na spotkanie przydarzyła się dopiero pod koniec listopada – Paulina przyleciała na roczek swojej córki Poli do Polski i znalazła czas na spotkanie i warsztat w Macierzance oraz rozmowę ze mną.

 

 

Dzisiaj będzie o tym, czym różni się podejście do porodu i rodzącej w Polsce i na Islandii.

Paulina zainspiruje nas ciekawymi historiami z  miejsca zamieszkania, opowie o swoim porodzie i rodzeniu na Islandii, o roli rodziny, łączeniu pracy z macierzyństwem, a także o tym, co najlepszego można zabrać z Islandii i przywieźć do Polski.

Więcej nie będę zdradzać… 

Zapraszam do posłuchania.

Rozmowa w formie podcastu:

Rozmowy możecie posłuchać również na iTunes

Dajcie znać jak podoba Wam się seria Macierzyństwo bez lukru. Jakie macie oczekiwania od kolejnych odcinków? O czym chcielibyście jeszcze usłyszeć? 

A jeśli chcesz, by Twoja historia stała się inspiracją dla innych kobiet – skontaktuj się ze nami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here